ExYU Tim - BORBA PROTIV PRANJA NOVCA I FINANSIRANJA TERORISTA
Pranje novca je definisano kao proces u kojem je identitet imovinske koristi stečene kriminalom toliko prikriven da ostavlja utisak legitimnog prihoda. Kriminalci su posebno ciljani na firme koje pružaju finansijske usluge preko kojih pokušavaju oprati prihode stečenu kriminalom bez znanja ili sumnje tih firmi.
Kao odgovor na obim i efekte pranja novca, Evropska unija je donijela direktive osmišljene za borbu protiv pranja novca i terorizma. Ove direktive, zajedno sa propisima, pravilima i smernicama za industriju, čine kamen temeljac naših obaveza u vezi sa sprečavanjem pranja novca i finansiranja terorizma i navode prekršaje i kazne za nepoštivanje.
Dok je ExYU Tim trenutno neregulisan i ne spada u delokrug obaveza u vezi sa sprečavanjem pranja novca i finansiranja terorizma, viši menadžment je implementirao sisteme i procedure koje ispunjavaju standarde koje je postavila Evropska unija. Ova odluka odražava želju višeg rukovodstva da spriječi pranje novca i da je ne koriste kriminalci za pranje prihoda stečenih kriminalom.
ANTI-MONEY LAUNDERING (AML) POLICY
POLITIKA PROTIV PRANJA NOVCA (AML):
Politika borbe protiv pranja novca ExYU Tima je osmišljena da spreči pranje novca ispunjavanjem evropskih standarda za borbu protiv pranja novca i finansiranja terorizma, uključujući potrebu za postojanjem adekvatnih sistema i kontrola za ublažavanje rizika da se firma koristi za omogućavanje finansijskog kriminala. Ova AML politika postavlja minimalne standarde koji se moraju poštovati i uključuje:
POLITIKA SANKCIJA:
ExYU Timu je zabranjeno poslovanje sa pojedincima, kompanijama i državama koje se nalaze na propisanim sankcionim listama. ExYU Tim će stoga vršiti proveru na spiskovima sankcija Ujedinjenih nacija, Evropske unije, Trezora Velike Britanije i Kancelarije za kontrolu strane imovine SAD (OFAC) u svim jurisdikcijama u kojima poslujemo.